Radmila Manojlović i Milan Stanković: Estradni par godine?

Zvezde Grand produkcije Radmila Manojlović i Milan Stanković je bez premca estradni par o kojem se proteklih nedelja najviše pričalo i pisalo u domaćoj štampi i u čiju su iskrenost neki posumnjali.
(MONDO - foto: Svet)

Lepši par tog ljubavnog dueta, Radmila, u intervjuu za magazin "Glorija", tvrdi da je pored plavokosog Milana "pronašla sreću" i time otklonila sve dileme, pa i sumnje da li su oni zaista zajedno.
"Milan je čudo! Žao mi je što ga mnogi pogrešno shvataju i pomalo mi je krivo kada me pitaju zašto sam sa njim, što sugeriše kako on ne ide uz mene. Govore kako je meni potreban pravi 'baja'. A meni nije bitno da pored sebe imam markantnog muškarca. Milan je za mene savršen i itekako ide uz mene. Nas dvoje se odlično slažemo, trudimo se da naš odnos negujemo i zaštitimo od spoljnih uticaja", kaže 23-godišnja Radmila.
Za Milana ima samo najlepše reči, a kaže da je osvojio "prirodnošću i duhovitošću na njegov način".
"Nežan je i brižan, a prema meni se odnosi sa puno ljubavi. Pored njega se osećam sigurno i zaštićeno, s njim nikad nije dosadno. Mi smo pre veze, godinu i po dana bili najbolji drugovi. Na taj način smo se zbližili, upoznali i onda se spontano desilo nešto", rekla je devojka iz Velike Plane, koja je preko noći postala jedna od najtraženijih pevačica folk muzike.
Radmila Manojlović je imala težak život. Pre četiri godine joj je umrla majka, a porodicu je nekoliko godina izdržavala porodicu pevajući po svadbama i slavljima. Od tog novca finansirala je svoje, ali i školovanje mlađe sestre Marije.
A čak je i maturski ispit spemala u pauzama nastupa, sa sve knjigama Dostojevskog u krilu.

Emina Jahović i Saša Kovačević - Još ti se nadam (SPOT)

Spot je snimljen u Istanbulu, a realizovala ga je Eminina produkcijska kuća koju je nedavno osnovala


Stoja - Kučka (SPOT)

Spot Kučka je nedavno pušten na svim televizijskim stanicama i već je postao jedan od najtraženijih. Očekuje se da će Stojin novi spot takođe biti u "Top 5" najgledanijih spotova na Balkanu, baš kao i spot "Do gole kože"



Karleuša gospodarica!

JK je u Podgorici otišla i korak dalje kada je o performansu reč. Tako se hrabrom mladiću posrećilo pa je dobio dozvolu „gospodarice“ da se približi najintimnijim delovima njenog tela...
Autor: Jordan Ginović, Tekst i foto: Svet

Na nedavnom nastupu u podgoričkoj diskoteci „Šas“ Jelena Karleuša je napravila pravi darmar. Poznata po tome što uvek izvede jednog momka iz publike na scenu, i to onog koji joj zapadne za oko, popularna pevačica je to učinila i ovog puta. Iako ih je do sada postavljala da kleče, a neretko i bičevala, JK je u Podgorici otišla i korak dalje kada je o performansu reč. Tako se hrabrom mladiću posrećilo pa je dobio dozvolu „gospodarice“ da se približi najintimnijim delovima njenog tela. A šta je tamo „dole“ radio, možemo samo da nagađamo. Jedno je sigurno, takva prilika se ne propušta.

RBD - izvestaj sa koncerta u Beogradu

Koncert popularne grupe RBD održan je u Beogradskoj areni – ponovo, mladi glumci/pevači/igrači/idoli tinejdžerki, pevali su najpoznatije numere sa svih svojih albuma koji su objavljeni od 2004. godine do danas
(tekst - Dragana Tomašević, foto - Nenad Tesla, MONDO)

Da ne bi smo nabrajali, znajte da su ovi mladi ljudi izdali ukupno sedam albuma, ali ako brojite "prepeve", što na portugalski, što na engleski, pravo je čudo da je beogradska publika mogla da zapamti i svoje ime, a kamoli, kao što jeste (!), otpeva sve numere perfektno!
"Klinci" su milionima fanova širom sveta jednog dana morali da saopšte da se ovaj latinoamerički proizvod "povlači iz proizvodnje". Tada su krenuli na veliku turneju "Empezar desde cero", a onda i na još jednu, ovu sad...poslednju...možda...
A u Areni - mrak, samo upaljeni mobilni telefoni hiljada tinejdžerki...
Na ekranima su nas sačekali isečci iz serije i, iz nekog razloga, reklame, na španskom, raznoraznih turističkih agencija koje nam kao idealnu letnju destinaciju "toplo preporučuju" Mexico !
Iako hala nije bila dupke puna, nismo smeli da se uljuljkamo i očekujemo mirno veče:
Ukoliko niste čuli kakav zvuk proizvode fanovi ove serije/grupe, MONDO vam, poput onih reklama, "toplo preporučuje" da to ni ne isprobavate!
Veče je, pored vrištanja naravno, počelo uz zvuke timpana, a potom i jedno "Dobro veče Serbia" i pesmu "Dance".
Devojčice su ponovo pevale sa svojim junacima, a onda uz pozdrave glavnih aktera - šta? Vrištale naravno.
"Dobro veče Srbijo! Veliko nam je zadovoljstvo što smo ovde ponovo sa vama. Ovo je jedan od naših poslednjih koncerata i drago nam je što smo u prilici da veče podelimo baš sa vama. Znamo koliko nas volite, ali znajte da, iako se rastajemo naše prijateljstvo ostaje do kraja života...baš kao i ovo sa vama!", rekao je Kristijan.
Mirniji deo večeri na kojem su izvedene numere "Tu amor" i "Salva me", koju je beogradska publika jednoglasno otpevala umesto pevačice, samo su bili zatišje pred buru...
Smenjivali su se hitovi grupe, Arena je plesala, i koliko god nama fenomen zvani RDB zaista izgledao kao "fenomen", moramo priznati da treba pevati, đuskati i zvučati odlično, kao i to da dobar deo Beograda, Srbije, ali i celog sveta, kupuje "nekih" 25 miliona nosača zvuka, i apsolutno obožava ove klince!
Zbog svega ovoga, apsolutni "respect" za RDB.
Radosne vesti hiljadama fanova koji su bili krivci zbog kojeg ćemo mi "netinejdžeri" stavljati ruku iza uva i neko vreme govoriti "Šta?! Ne čujem!" i u autobusu, jesu one koje kažu da će RBD izdati još jedan album sa najvećim hitovima, i JOŠ jedan koji će biti objavljen 2009. godine!

Horoskop za 2009. godinu

Pred vama je godisnji horoskop za 2009. Dvanaest znakova, 12 meseci, a vi pronadjite svoj deo astroloskog neba za taj period. Nadamo se da su vam zvezde naklonjene.

>>> Pogledajte i VELIKI GODISNJI HOROSKOP ZA 2009.

OVAN (21.03. - 20.04.)
U 2009. bit ćete usmjereni na različita područja, morat ćete balansirati između svega toga kako bi uspostavili ravnotežu i u pravom trenutku se koncentrirali na ono područje u kojem želite uspjeti.
Čak i kad se budete osjećali potučeno i bez imalo optimizma, morat ćete ostati realni i pokazati svima da se možete nositi i s takvim situacijama. Upravo to će vam pomoći da ostvarite i neke više ciljeve. Neće sve biti lako, ali 2009. će sigurno biti godina koja će vam dati mogućnost izbora pravih putova na svim područjima života. Već u prvim mjesecima razne situacije će vam se činiti bez izlaza, no kada to nadiđete u proljeće vas čeka povoljnije razdoblje.
Iako ćete na ljubavnom planu dosta vremena provesti preispitujući svoje odluke, najvažnije je da i dalje slijedite svoje srce. Problemi na ljubavnom planu će biti izraženiji kod ovnova koji su u vezi s osobom koja je dosta različita od njih bilo karakterno bilo godinama. Sigurnost je prednost, ali vama samo ona neće biti dovoljna da bi ostali u vezi. Mnogi od ovnova razmišljat će o prekidu. Bit će to godina velikih ljubavi, velikih prekida i velikih promjena.
Za one koji nisu u vezi prvi mjeseci godine proći će u traženju ljubavi, ali pokušajte se pri tome ne ograničavati samo na to, često se ljubav razvija iz prijateljstava stoga otvorite srce i nemojte biti isključivi. Veće šanse za dobru ljubavnu vezu su u drugom dijelu godine.
Ljetni mjeseci otvorit će vrata ozbiljnijim odnosima, zarukama i braku.
Napustite rutine koje vam do sada nisu donijele koristi, promijenite sve što nije bilo dobro, budite otvoreni, manje selektivni i kruti.
U prvim mjesecima 2009. godine mogli bi se pojaviti i novčani problemi, pogotovo ako ste pred kraj 2008. godine imali veće izdatke, odnosno rizična ulaganja.
2009. će biti poslovno uspješna godina. Otvorit će se nove mogućnosti a na površinu će isplivati prilike kojih niste bili svjesni. Posebno su naglašena poslovna putovanja, a možda čak i posao u inozemstvu.

BIK (21.04. - 21.05.)
Za bikove će 2009. biti godina noviteta i promjena. Mladim bikovima sva će vrata biti otvorena. Imate mogućnost organizirati svoj život na potpuno novi način, bilo da se radi o braku, selidbi od roditelja i slično, ali postat ćete neovisniji i samostalniji. Za one malo zrelije pripadnike ovog znaka 2009 će ponuditi mogućnost rješavanja zaostalih problema, a sve će nekako napokon sjesti na svoje mjesto.
U prvim mjesecima 2009. bit ćete više okrenuti prema drugima, dok ćete od sredine godine više pažnje posvetiti sebi i svojim osjećajima. Stoga se nemojte ustručavati družiti u prvoj polovici godine jer će vam kasnije odgovarati samoća.
Bikove na ljubavnom planu očekuju ugodna iznenađenja. Zaruke, brak i obitelj bit će glavna tema za većinu bikova, dok će oni koji se predomišljaju oko svoje veze odlučiti na prekid i pronalazak nove ljubavi. Najvažnije za bikove u slijedećoj godini je da se ne boje svojih osjećaja i da se ne boje promjena, donesite odluku i ostanite pri njoj.
Za one bikove koji nisu u vezi godina će biti puna uspona i padova, ali s pozitivnim ishodom na kraju godine.
Novčano će za bikove biti uspješna godina. Dobitci, bolje plaćeni poslovi, povišice i dodatni izvori zarade su ono što na poslovnom području očekuje bikove.

BLIZANCI (22.05. - 21.06.)
Razgovori i dobra komunikacija su ono što će vama otvarati sva vrata u 2009. godini. Neće cijelo vrijeme situacija biti dobra i povoljna, ali čak i kad se budete osjećali sami i pesimistično lakše ćete se izvući nego inače.
Sukobi će se pojaviti u obitelji, oni neće uvijek shvaćati vaše želje, motive i razloge, i to najviše u prvom dijelu godine.
Krajem 2009. kod blizanaca će biti izraženi osjećaji za praktično i prihvaćanje drugih. Za upoznavanje novih ljudi i stvaranje novih prijateljstava najviše će vam pomoći putovanja, a najbolje razdoblje je od ožujka do kraja srpnja.
Na ljubavnom planu ovo će za blizance biti jako uzbudljiva godina. Pogotovo jesen će biti puna strasti i uzbuđenja. Većina blizanaca provest će godinu u potrazi za savršenim partnerom, za nekim tko će ih potpuno razumjeti. Ovaj aspekt će biti izražen i kod blizanaca koji su vezi, s tim da to kod njih ne znači nužno traženje novog partnera nego i novih prijatelja.
Izražena je želja za promjenama, pa čak i za revolucionarnim promjenama životnih putova. No prije nego što se odlučite na to dobro razmislite i sagledajte sve posljedice koje sa sobom nose takve odluke.
Brak, razvod, selidba i slično nisu nešto što se može lako popraviti kada se predomislite stoga prije odluke budite sigurni da to želite.
Blizanci koji nisu u vezi bit će u stalnoj potrazi i neće čekati da im sudbina nešto riješi nego će stvari uzeti u svoje ruke. No, ako nakon nekoliko neuspjelih pokušaja osjetite umor, ne trebate odustati, nego promijeniti pravila, ne ponavljajte greške iz prošlosti i potražite partnera među drugačijim tipom ljudi nego do sada.
Posao vas neće previše zabrinjavati, kao ni novci, a češće ćete se pitati da li vama toliko posla uopće treba nego što će vam ga manjkati.
Troškovi će uvijek biti nekako manji od planiranih dok će se neprestano pojavljivati sitni dodatni prihodi. Možda se blizanci neće obogatiti u ovoj godini, ali sigurno će biti više u plusu nego u manjku. Nemojte posuđivati novce, tu su najveće šanse da odete u gubitke.
RAK (22.06. - 22.07.)
Neke stvari za koje ste mislili da su daleka prošlost u ovoj godini bi ponovno mogle postati aktualne.
Bit će puno emocija, optimizma, ali i depresija. Najveća prednost za rakove bit će njihovi bližnji koji će se uvijek naći pored njih u pravom trenutku. Pokušajte uvijek pronaći neku objektivnu osobu s kojom ćete razgovarati kako bi mogli zadržati životnu ravnotežu. Teško ćete pronaći čvrste točke u životu što će povećavati vašu anksioznost. Pokušajte se osloboditi prošlosti, realno sagledati sadašnjost i odlučiti što želite u budućnosti. Nije najbolje rješenje boriti se za održavanje sadašnjeg stanja čak i ako niste sigurni da to želite, a samo zbog toga jer niste sigurni što će vam donijeti promjene.
Najvažnije je da ako radite životnu inventuru budete iskreni prema sebi. 2009. godina će najviše pozitivnih stvari donijeti mladim rakovima, oni će biti optimistični i puni novih ideja i projekata.
Početak godine za rakove je razdoblje za stvaranje novih obveza, zaruke, vjenčanja… Ako ste već imali negativnih iskustava to ne znači da ne trebate pokušati ponovno. Čak i oni koji su u ozbiljnoj vezi ili braku iduće godine će više pažnje posvećivati partneru i njegovim osjećajima, te će nerijetko žrtvovati svoje želje kako bi udovoljili partneru.
Ukoliko se oslobodite prošlosti i strahova od promjena za rakove slijedi uzbudljiva godina koja će donijeti dosta ugodnih iznenađenja.
I na poslovnom planu godina će biti puna dobrih prilika, preuzmite inicijativu i otvorit će vam se mnoga vrata. Kraj jeseni će biti najbolje vrijeme za izbor novih poslovnih putova.
LAV (23.07. - 22.08.)
Za lavove će 2009. godina biti puna pozitivnih iznenađenja, dobrih vijesti i novih načina za poboljšanje života. Pokušajte biti konstantni, sve što započnete pokušajte dovesti do kraja jer su velike šanse da će sve imati pozitivan ishod. Iako će vas uhvatiti panika da vi to sve ne možete, nemojte odustajati. Za sve što želite pronaći ćete vremena i načina.
U 2009. godini lavovima se pruža prilika da se razvijaju i da odrastu. Da neke stvari počnu gledati na zreliji način. Više pažnje posvetite analiziranju svega oko sebe, to će biti najbolji način da shvatite što želite i trebate. Zadržite realistični optimizam i to će biti dovoljno da skupite snagu i svladate svaku prepreku koja vam se pojavi na putu. Ni u jednom trenutku nemojte se prepustiti pesimističnom raspoloženju i rezigniranosti.
Oni u vezama mogli bi shvatiti da su to veze njihovog života i da se žele ozbiljnije vezati. Čak i kad se pojave problemi i kritične situacije morate znati da nije sve crno bijelo i da se sve iz dana u dan mijenja, stoga nemojte donositi nagle odluke i iznenadne rezove. Negdje pred ljeto intenzivnije ćete razmišljati o braku ili djeci.
Lavovi koji nisu u vezi prvo moraju prestati misliti negativno i obeshrabrivati se jer samo pozitivan stav vam može pomoći da pronađete nekoga. Vratite vjeru u druge, otvorite se i vidjet ćete kako se ljubav lako pojavi. Dobro i loše postoji u svakoj situaciji stoga nemojte ni samoću ni vezu shvaćati kao neke krajnosti koje su samo dobre ili samo loše.
Posao vas neće previše zaokupljivati, držat ćete svoj tempo, a moto će biti radi se da se živi, a ne živi radi posla. S ekonomske strane lavove ne očekuje negativna godina.

DJEVICA (23.08. - 22.09.)
2009. neće biti previše naklonjena djevicama. Čak i kad se budete trudili svim silama teško ćete dolaziti do željenog cilja. No, već negdje od šestog mjeseca stvari će se popravljati. Problemi iz prvog dijela godine će vas ojačati pa čak i ako drugi dio ne bude puno bolji vi ćete godinu završiti ipak na neki način zadovoljni.
Bit ćete u situaciji da preispitujete mnoge svoje odluke koje sto donijeli u zadnje vrijeme, a bit ćete sumnjičavi prema svemu oko sebe. Ako vam se razdoblje neraspoloženja i demotiviranosti produži razgovarajte s obitelji i prijateljima ali nemojte dozvoliti da vam nadvlada svakodnevnu rutinu i da prestanete uživati i u onim malim dnevnim sitnicama. Nakon ljeta ćete i sami osjetiti da ste živnuli i da ste optimističniji i zadovoljniji životom.
Iako će početkom godine oni u vezi osjetiti probleme, nakon prvog udara veza će se stabilizirati. Uživat ćete u zajedničkim odmaranjima, a radije ćete zajedno ostati kod kuće nego izlaziti u društvo.
Samci se neće osjećati previše optimistično, a zbog toga će podsvjesno izbjegavati situacije u kojima bi mogli upoznati nove osobe. No nakon desetog mjeseca to će se promijeniti te će kraj godine donijeti energiju i želju za novim stvarima, a samim tim i otvoriti mogućnost ulasku nove osobe u život.
Djevice koje traže posao neka se pripreme da će početkom godine pronalaziti samo sitne i kratkotrajne poslove, a tek u drugoj polovici otvaraju se veće karijerne mogućnosti i dugotrajniji poslovi.
VAGA (23.09. - 22.10)
Vagama 2009. neće biti godina značajnijih promjena. Stabilnost na svim područjima je uglavnom ono što očekuje vage. Da li će to biti pozitivno ili negativno ovisi uglavnom o onome što ste napravili 2008. godine.
Prvi mjeseci godine bit će izrazito statični. Upravo zbog toga mogli bi početi razmišljati o tome kako je najbolje iza vas i s nostalgijom prisjećati se prošlih vremena. No, već u jesen ćete se polako vraćati na svoj stari put i vratit će vam se energija i želja za promjenama.
Bez obzira kako se osjećali odradite svoje i držite se uloge koju trenutno imate u životu, bez obzira da li ste dijete i roditelj shvatite to ozbiljno.
Na ljubavnom planu bit će i uspona i padova, a upravo te promjene dovest će i do kriza u odnosu. Kako biste to nadišli morat ćete se više potruditi i jednostavno dati više sebe u vezi. Čak i ako razmišljate o prekidu nemojte to napraviti odjednom, uzmite dovoljno vremena kako bi sami bili sigurni što uopće želite.
Kod samaca će biti izražena želja za novom ozbiljnom vezom, a upravo to bi vas moglo kočiti u pronalaženju partnera. Nemojte svemu pristupati toliko ozbiljno. Pokušajte sve gledati iz dana u dan, nemojte dok nekoga upoznati graditi kule od karata jer takve se lako rasprše. Krenite lagano pa ćete vidjeti što će vam život donijeti.

ŠKORPION (23.10. - 21.11.)
Škorpionima će 2009. biti godina velikih prilika, a ukoliko se budete ponašali diplomatski i zadržite smirenost bit će i godina zadovoljstva.
Iako ćete i sami shvatiti da ste prečesto agresivni, pokušajte to što više izbjegavati jer ćete inače više vremena provoditi objašnjavajući drugima što ste zapravo mislili. Ukoliko ne pronađete pravi način za pokazivanje svoga mišljenja i izlaganje svojih ideja 2009. bi mogla biti godina propuštenih prilika. Međuljudski odnosi će se nakon ljeta popraviti, a pogotovo odnosi s prijateljima.
Na ljubavnom planu 2009. bi trebala biti uspješna godina. Možda ćete obnoviti staru vezu, započeti novu ili popraviti odnos u kojem jeste, ali sve će biti uspješno.
Oni koji nisu u vezi, pogotovo oni koji su uglavnom imali samo kraće veze, od četvrtog mjeseca očekuju promjene te će se iznenaditi kad shvate da je nova veza nešto potpuno drugačije. Iako će se često drugima činiti da je vama sve lako i da vam stvari jednostavno idu od ruke, vama neće baš cijelo vrijeme biti tako, a pogotovo nakon ljeta.
I na poslovnom planu godina će biti uspješna. Nakon ljeta isplatit će se do tada uloženi trud, dobit će te povišicu, promaknuće ili možda čak i novi bolji posao. Ako tražite posao, već na početku godine osmjehnut će vam se sreća.
Ukoliko planirate neki veći trošak, kupnju kuće, stana, auta ili samo put u inozemstvo, bilo bi najbolje pričekati kraj ljeta.

STRIJELAC (22.11. - 21.12)
Za strijelce će 2009. biti često neskladna. Često ćete htjeti biti u centru pažnje, a uzrok tome neće biti želja za dominacijom nego strah od samoće.
Često ćete biti inertni, bez energije i teško stizati završiti svoje obveze.
Prvih nekoliko mjeseci 2009. pojavljivat će se situacije koje ne moraju nužno biti teške, ali sigurno neće biti lake, te ćete zbog njih često osjećati anksioznost, uznemirenost pa čak i biti depresivni. Izlazite, družite se, upoznajte nove ljude, upišite neki tečaj, nemojte ostajati sami u kući. Morat ćete se sami potruditi ako želite što prije riješiti se osjećaja napuštenosti i samoće.
Na ljubavnom planu od vas se očekuje akcija i ulaganje ako želite da odnosi uspiju. Mijenjajte se i dozvolite emocijama da izađu na površinu. Pokušajte analizirati svoje odnose, tako ćete shvatiti svoje tajne želje, a potom poduzmite nešto kako bi promijenili ono što vam se ne sviđa. No morate znati da svatko voli i to pokazuje na svoj način, pa pokušajte shvatiti drugu stranu.
Strijelci koji nisu u vezi teško će početkom godine pronalaziti osobe slične sebi, a još teže ulaziti u veze. To sigurno nije razdoblje u kojem ćete pronaći nekoga za dugu i ozbiljnu vezu. Dominirat će kratke i intenzivne veze.
Posao će vam zaokupiti dosta pažnje, bit ćete nezadovoljni, imat ćete osjećaj da vas ne cijene dovoljno, a vi ćete sigurno htjeti više nego što imate. Nemojte ulaziti u sukobe s kolegama na poslu, ionako ćete na kraju shvatiti da za to i nije bilo razloga. Bez obzira kako se osjećali na poslu ne trebate stvarati natjecateljski ugođaj jer vjerojatno nećete izaći kao pobjednici. Na napade nemojte odgovarati odmah, prespavajte sve i još jednom realnije sagledajte situaciju.
Ukoliko tražite posao, morat ćete se pričekati još malo, tek oko ljeta veće su šance za stalno zaposlenje.
JARAC (22.12. - 20.01.)

Za vas će ovo biti generalno pozitivna godina, bit ćete sigurni u sebe, možda čak i malo previše. Oko vas će biti dosta ljudi, često će vam se diviti pa čak i tražiti vaše ohrabrenje, savjete i poticaj.
2009. će vama donijeti mnogo novih informacija i puno promjena.
Radikalnost, oštrina kao i težnja perfekciji bit će vaša slaba točka. Ako to malo ublažite sve ćete problematične situacije u 2009. uspješno riješiti. Prvi mjesec neće biti posebno pozitivan, no vi ćete na neki svoj način ipak iz njega izvući i više no što se moglo. A prvih nekoliko mjeseci imat ćete osjećaj da se ništa ne mijenja i da je na istom mjestu gdje je bilo i u 2008, a zapravo stvari će se početi mijenjati već od prvih dana 2009, samo što ćete vi to primijetiti dosta kasnije. Tada će promjene biti radikalne, mijenjat ćete stil života, ili bar vaš pogled na svijet.
Na ljubavnom planu jarci će u slijedećoj godini imati zaista spektakularnih trenutaka. Jarci koji nisu u vezi krajem proljeća mogli bi se čak odlučiti na brak. Misli i želje će vam biti brze, nećete biti klasično suzdržani nego ćete vrlo brzo potpuno se prepustiti. U petom mjesecu upoznat ćete osobu koja bi ako se malo opustite lako vam mogla zavrtjeti glavom. Zbog nje ćete biti spremni boriti se protiv svih.
Oni koji su u dugim vezama ili u braku slijedeće godine će pronaći zaboravljenu strast te će se veza ponovno rasplamsati. Neovisno o vašim godinama, osjećat ćete se mlađe i zadovoljnije, te ćete biti intrigantniji suprotnom spolu. Budite oprezni preko ljeta, upoznat ćete osobu koja, bez obzira što vas se neće odmah dojmiti, će snažno utjecati na vas, te vas destabilizirati. Ako se zaljubite u prijatelja, poznanika ili kolegu, upustite se u vezu samo ako stvarno nemate što izgubiti jer će to vrlo biti samo avantura.
Posao će i 2009. biti značajan aspekt vašeg života. Za one koji traže posao tek će jesen otvoriti mogućnosti za stabilniji posao. Početak zime, je povoljan za dugoročne poslove, dobre ugovore, ili promjene posla. Za one koji već imaju stalan posao ovo će biti godina umora. Bez obzira što neće biti ništa loše, osjećat ćete zamor, pa prije nego što nešto poduzmete prvo se dobro odmorite pa tek onda odlučite što dalje.
VODENJAK-VODOLIJA (21.01. - 19.02.)
Za vas će 2009. biti prilično pozitivna godina, držite se svoga pravca i budite uporni. Ne smijete odustajati već na prvim preprekama, one neće biti veće nego prije nego ćete ih vi sada više primjećivati. Često ćete se osjećati zbunjeno, u vrtlogu činjenica i situacija na koje ne možete utjecati, no ukoliko se pokušate smiriti, realnije sagledati i procijeniti situaciju shvatit ćete da nije tako bezizlazna kako vam se u početku činila.
Osjećat ćete jači nego prije, nadići ćete pa čak i prihvatiti stvari koje ste prije mislili da ne možete.
Ako niste u vezi nakon niza pokušaja i neuspjeha počet ćete razmišljati o tome kako više nećete tražiti ljubav nego ćete čekati da ljubav dođe vama. Da vas drugi pitaju što trebaju napraviti vi bi imali dobar savjet, a ove godine ćete to morati primijeniti na sebi. Oni koji su vezi neće biti načisto sa svojim osjećajima. U mnogim situacijama će se preispitivati, te često će biti zbunjeni. Pojavit će se želja za slobodom, za promjenama, za novim osjećajima.
2009. će biti godina promjena ali za velike odluke je rezervirana 2010.
Na poslovnom planu 2009. će biti puna dobrih prilika, bit ćete zadovoljni te će se to odraziti i na druge sfere vašeg života. Za one koji imaju posao, ali žele bolje plaćen i stabilniji posao neka pričekaju kraj jeseni. U međuvremenu pokušajte dati sve od sebe i na ovom poslu, dokažite svoju vrijednost i kompetentnost.
RIBA (20.02. - 20.03.) Neočekivane i pomalo nepovoljne okolnosti smanjit će vaš entuzijazam u 2009. Bez obzira kakav dojam na vas ostavljali drugi ne trebate biti ljubomorni na njih. Možda su u nečemu bolji i uspješniji od vas, ali nije sve uvijek onako kako izgleda i ne trebaju svi uvijek biti jednaki. Ukoliko to ne prihvatite drugi će vas okarakterizirati kao loše osobe te će vas izbjegavati.
Pokušajte jasno definirati svoj prostor i svoje obveze, nemojte u to puštati nikoga, čak ni partnera jer ćete tako uspjeti opustiti se i izbaciti na površinu sve skrivene emocije.
Krajem ljeta sve će se početi popravljati. Sredinom jeseni u vaš život će ući iznimno bitna osoba koja će utjecati vaš životni stil i način razmišljanja.
Ribe koje nisu u vezi moraju se više otvoriti i na pristupačniji način pristupati drugima ukoliko žele naći partnera. No nemojte u tome pretjerati te davati lažne ili iskrivljene informacije o sebi, poslije ćete imati još veći problem jer će se od vas očekivati da nastavite u istom pravcu, ili ćete morati priznati da ste lagali. U svakom slučaju to ne može biti dobra osnova za početak ozbiljnije veze.
Na poslu ćete morati davati najviše i najbolje od sebe inače ćete se naći u problemima. Prvih pola godine zvijezde vam nisu naklonjene te se nemojte kockati i izazivati sreću. Svaki sukob na poslu završit će na vašu štetu. Ukoliko vam trebaju promjene čekajte da prođe ljeto pa tek onda poduzmite nešto.
Za ribe koje idu u školu, studiraju ili su na bilo kakvom tečaju ovo će biti uspješna godina, a posebno za one na području informatike ili znanosti.
Izvor: Covermagazin


Pogledajte i:
Dnevni i ljubavni horoskop
Nedelji horoskop
Mesečni (decembar) horoskop
Godišnji horoskop

5. oktobar posle osam godina - Sve tajne

Jedan od najbližih saradnika Zorana Đinđića ekskluzivno za Pressmagazin: Pripreme za puč trajale šest meseci. Generalna proba u Crnoj Gori. Samo je Đinđić imao koncepciju. Revoluciju izveo sa svojim klincima - Čedom Jovanovićem i Žikom Anđelkovićem. Dogovor s mafijom o nenapadanju. Poslednja predaja: policijska stanica u Starom gradu. Krizni štabovi obična hajdučija. Poznati ljudi krali slike iz Skupštine. Legija i Čume upadaju u Vladu Srbije, hoće da nas ubiju, Guri ne može da ih zaustavi. Perišić sam stao pred tenkove. Milo Đukanović 12. marta u Vladi Srbije sredio stvari...
Pišu: Svetomir Marjanović i Veljko Lalić, Eksluzivvno Press magazin


Hoćete intervju ili hoćete istinu o 5. oktobru, koja može da šokira Srbiju. Ne smem da vam pod imenom i prezimenom kažem sve o tom događaju koji je, kao što znate, ubijen 12. marta. Još nije vreme. Ili jeste ako isključite diktafon.

Tako nas je dočekao jedan od organizatora prevrata koji je pre tačno osam godina zauvek promenio političko lice Srbije. Kratko razmišljanje i odluka. ‘Ajde, dvojica smo, zapamtićemo, zaključujemo sedeći s jednim od najbližih saradnika Zorana Đinđića. Uostalom, imamo i dva diktafona tako da jedan nastavlja da snima ovu ispovest. Ime sagovornika nećemo saopštiti. Videćete i zašto.

Alfa i omega, glavni mozak operacije koja se dogodila 5. oktobra je bio Zoran Đinđić. On je vukao sve konce i jedini je imao koncepciju. Uza sebe je imao i malu ekipu klinaca čija vam imena ništa ne bi značila i za koje gotovo niko ne zna. To je bila njegova odluka. Znao je da nas vode ideje, a ne pozicije. Drugi su mnogo rizikovali. Hteli su da se sačuvaju i na drugoj strani. Mi ne. Odmah pored Đinđića bio je Čedomir Jovanović, koji je držao na liniji sve lidere DOS-a. Jedan od njegovih zadataka bio je da s liderima stranaka nadzire da ono što je dogovoreno bude obavljeno. Da, i Zoran Živković je bio tu, njegov najlojalniji čovek, a ispod njih bio je Živorad - Žika Anđelković. On je bio zadužen da sprovede u delo ono što Đinđić zamisli! Žika je takve ideje zvao „helikopteri". Samo se pojavi i kaže: „Šef opet pustio helikopter?" Hoće sutra da organizujemo miting sa 100.000 ljudi! I to mora da se organizuje. Ili da šetnje zbog krađe izbora traju tri meseca! E, ti momci su bili u Skupštini grada i ispred Savezne skupštine.

PET SATELITSKIH TELEFONA

Možda dobra ilustracija o tome kako je organizovan 5. oktobar može da bude i priča o satelitskim mobilnim telefonima, koji je trebalo da se koriste jer se pretpostavljalo da će vlast da isključi mobilne. Njih su imali Zoran Đinđić, Čeda Jovanović, Miodrag Kostić Kole, Zoran Živković i Žika Anđelković. Ali, nijedan razgovor nije obavljen preko tih telefona koje nam je doneo neki Zoranov prijatelj iz inostranstva. Mislim da su koštali po blizu 10.000 maraka komad. Postojala je neka procedura, da može da se priča pola minuta.Ne znam gde su završili, ali znam da je jedan od vlasnika godinama posle 5. oktobra spalio jedan od telefona u svom kaminu!

Imali su i ostali lideri DOS-a svoja zaduženja, da dovode ljude u Beograd iz Srbije i da kontrolišu svoje delove. Ali, ključ je držao Đinđić i njegova ekipa!

Pripreme za ono što se dogodilo 5. oktobra trajale su šest meseci. Pola godine pre izbora 24. septembra 2000. godine na kojima je Vojislav Koštunica pobedio Slobodana Miloševića, mi smo bili spremni za pobedu i znali šta nas čeka. Znali smo da ćemo pobediti na izborima, a znali smo i da će oni da nas pokradu. Kao i nekoliko puta do tada. E, više ne! Znali smo da ćemo ih uhvatiti i da ćemo ih tog puta pobediti.

Generalnu probu imali smo u Crnoj Gori, gde smo Milu Đukanoviću pomogli da pobedi na izborima. Tada se, mislim, borio protiv Momira Bulatovića. Bili smo uvežban tim, došli smo u Podgoricu, rekli: „Treba nam to i to", dobili sve što smo tražili i Đukanović je pobedio! Zato smo bili spremni za izbore s Miloševićem. Znali smo svaku tačku gde mogu da ukradu, ništa nije moglo da nam promakne. I morali smo sve da imamo dokumentovano, svaku njihovu prevaru jer nam niko ne bi poverovao, kao što nam nikad nisu verovali da socijalisti kradu.

Nisam spavao tih šest meseci! Dođem kući u šest sati ujutru i kažem majci: „Probudi me za deset minuta!" U 6 i 10 opet napolje. Prespavam malo u stranci ili gde stignem, po pola sat - sat. I tako svaki dan.

Na Kosovu nas je najviše krao. Zato sam od Zorana tražio da moji momci bez dozvole međunarodnih snaga, jer bi ih provalili, odu na Kosovo i slikaju sva lažna mesta za glasanje. Jer nam treba dokaz, da kada ga neko od stranaca upita: „Dobro, imate li dokaz za krađu?", mi odmah dokaz! I to smo imali. Na primer, stignu glasovi iz opštine Uroševac, tog i tog sela, to i to glasačko mesto, gde SPS dobije 500 glasova! Ali mi imamo sliku da to biračko mesto ne postoji jer je na toj adresi ruševina. I tako za svaku njihovu krađu. Imali smo ih. Ali ovog puta stvarno. Bili su gotovi.

Taj 5. oktobar nikad nije bio planiran do tančina i najsitnijih detalja. Ne, išlo je po fazama - ako nam uspe ovo, onda ćemo i ovo, ako uspe to, onda ćemo i ovo. Jednostavno, gledali smo samo da pariramo, da imamo odgovor na svaku njegovu provokaciju. I sve je bilo dogovoreno pre 5. oktobra, tog četvrtka je svako samo trebalo da obavi svoj zadatak.

Kolubara je bio jedan od glavnih zadataka. A to je na kraju završeno tako što sam za 50 maraka nagovorio vozača ULT-a, to je onaj orgoman kamion, da krene na policiju i razbije njen kordon kako bi narod ušao unutra, jer se vojska spremala da zauzme kop! Tu su minuti odlučivali!

Drugi važan cilj je bila Skupština, gde sam pretpostavljao da se nalaze glasački listići. Nisam bio siguran da su tamo, ali me je i sreća poslužila. To nam je bio krunski dokaz. Ukoliko budemo dobili te listiće sa biračkih mesta na kojima smo imali dokaze da su krali, onda ih imamo!

I treći cilj je bio RTS, to smo morali da osvojimo po svaku cenu kako bismo pokazali da smo pobedili, da imamo dokaze i da su oni lopovi!

Upad u Skupštinu je bio planiran, ali ne kao što se posle pričalo da je bilo dogovoreno da u toku govora Vladana Batića tačno krene ekipa. Ma jok! Kad se narod sakupio u tolikoj masi da više ni policija ni bilo ko drugi nije mogao tako lako da ga razbije, okupio sam tim i rekao ljudima da moramo da uđemo u Skupštinu. Treba nam prostorija Izborne komisije i glasački listići. Šifra da smo uspeli bila je bacanje papira kroz prozor! I onda smo krenuli.

Među mladićima koji su probili kordon i pored suzavca ušli u Skupštinu bilo je navijača, ali ne samo njih. Moji su odmah po ulasku pronašli prostorije komisije i našli su nepresavijene glasačke listiće sa zaokruženim imenom Slobodana MIloševića, koji tako nepresavijeni nisu mogli da budu ubačeni u glasačku kutiju! Toliko su socijalisti bili aljkavi. To nam je trebalo. Dokaz da kradu!

Paljenje Skupštine nije bilo u planu, ali to je došlo onako, iz duše. Probali smo to da sprečimo, ali nije bilo moguće. Svačega je bilo u Skupštini. Ulazim u jednu od prostorija i vidim kako čovek skida klima-uređaj. Drugi skida slike, kaže da ih sačuva od lopova! A znate ih, poznati likovi u gradu! Neću da kažem njihova imena, sami će se prepoznati!

Posle ulaska u Skupštinu, videlo se sve rasulo tog sistema. Policija se razbežala, kako se tada govorilo, predala se narodu. Znate, ta policija ima osećaj za državu i kad su i oni shvatili da su ovi lopovi, jednostavno su prestali da ih slušaju. Pa, kad smo to veče ušli u zgradu MUP-a u Kneza Miloša, rekli su nam da već dva dana nemaju nikakvu komandu. Vlajko Stojiljković je pobegao iz Beograda tako da je Milošević i hteo da nas polomi, nije imao ko da izda naredbu.

Naša komanda je već tada bila u Skupštini grada. Đinđić nije bio tu, on je sve vreme bio u jednom stanu u centru, gde su ga čuvali i odakle je vodio operaciju.

Pošto se i preko motorola videlo sve rasulo u policiji, postojala su tri-četri centra komunikacije koji su joj omogućavali da koliko-toliko koordinira akcije. Pozvao sam Zorana i tražio dozvolu da im i to isečemo. I to je bilo gotovo za pola sata. Posle je pala stanica Majke Jevrosime, odakle se grdno oružje slilo na ulice. Tada smo naredili da sve puške i ostalo donesu u Skupštinu grada, kao da ih popišemo. I podrum je bio pun oružja, ali ko zna koliko je oružja pokradeno. Pamtim i načelnika Beogradske policije kako plače kao kiša u Skupštini grada, nismo mogli da ga smirimo.

A, najjači su bili policajci u Starom gradu. Kad je sve propalo, kad je postalo jasno da su gotovi, odu naši da preuzmu tu stanicu, kad izađe komandir i kaže im: „Marš u tri lepe!" I mi šta ćemo, vratimo se! Oni su se poslednji predali.

Padali su jedni po jedni, jedna po jedna stanica. Onda je i Legija sa svojima sišao u grad. I on je video da nema šanse da se krene protiv naroda. Imao je i dogovor s Đinđićem, ali tu nismo bili tako sigurni.

Lideri 5. oktobra

1. Zoran Đinđić ubijen u atentatu 12. marta 2003. dok je bio premijer

2. Vojislav Koštunica predsednik opozicione Demokratske stranke Srbije

3. Nebojša Čović predsednik Košarkaškog kluba „FMP Železnik"

4. Momčilo Trajković, nekadašnji lider kosmetskih Srba, danas piše knjige o Kosmetu

5. Velimir Ilić šef poslaničke grupe i predsednik Nove Srbije, u opoziciji

6. Rasim Ljajić predsednik Nacionalnog tima za saradnju s Haškim tribunalom

7. Žarko Korać univerzitetski profesor psihologije i poslanik na listi LDP-a (SDU)

8. Mile Isakov ambasador Srbije u Izraelu

9. Vuk Obradović preminuo u februaru ove godine

10. Dragan Veselinov profesor ekonomije na Fakultetu političkih nauka

11. Dragan Milovanović angažovan u Asocijaciji slobodnih i nezavisnih sindikata

12. Jožef Kasa direktor filijale „Agrobanke" u Subotici

13. Dragoljub Mićunović poslanik i predsednik Političkog saveta DS-a

14. Vladan Batić poslanik na listi LDP-a (DHSS)

15. Nenad Čanak šef poslaničke grupe LSV-a

16. Goran Svilanović konsultant za jugoistočnu Evropu ekonomske komisije UN-a

17. Momčilo Perišić sudi mu se u Hagu za ratne zločine počinjene u Hrvatskoj i BiH

18. Dušan Mihajlović povukao se u rodno Valjevo, piše knjige i objavljuje autobiografije

19. Slobodan Kovačević bavi se privatnim biznisom, poznat kao bloger na domaćim sajtovima

Koliko je sve bilo organizovano 5. oktobra, možda najbolje govore krizni štabovi! Do nas su samo dolazile informacije da Dinkić ulazi u NBS, da Zabunović i Piskel ulaze u Carinu, da je Kapetan Dragan, koga nikad nisam u životu video, zauzeo Studio B, da su neki majmuni ušli u Beogradsku banku. Nijedne reči, ali nijedne reči nije bilo o tome na sastancima koji su prethodili 5. oktobru, niti je deljeno gde će ko da ide! To je bilo najgore, kad počnu da te pretiču događaji, kad izgubiš kontrolu, kad sve postane tako veliko.

E, da bismo uveli nekakav red i zaustavili tu hajdučiju, odredili smo Miroljuba Labusa da potpisuje nekakve „dozvole" za ulazak u institucije i firme. Znači, ko nije imao papir s potpisom Labusa odmah je izbacivan napolje! Kakvi su se ludaci tada pojavili, dobro je sve i prošlo kako treba.

Ključna stvar za mene te večeri bila su dva telefonska poziva koja sam dobio od Zorana. Prvi je bio oko 23 sata, kada sam ga pitao: „Šefe, dokle idemo?", a on mi je rekao: „Do kraja! Nema nazad!" Tada sam znao da ih imamo i da su se raspali.

I drugi je bio oko 3 sata ujutru 6. oktobra, kada se masa već razišla. Tada je stvarno postojala mogućnost da se vrate i počiste nas kao metlom. Pozvao me je Zoran i rekao: „Mali, pazi, sad je mnogo ozbiljno. Okupi ekipu i drži ljude budne na ulicama. Mogu da nas pregaze!"

I mogli su! U Skupštini grada, sem moje ekipe, nije bilo nikog. Lideri DOS-a koji su bili ovde da popiju piće otišli su da spavaju! Da su neki Miloševićevi policajci tada upali tu, pohapsili bi nas, rasterali ovo malo ljudi i onda zoru ne bismo videli. Mogli su to da urade da su imali s kim! Jedna ekipa specijalaca je to mogla da odradi za manje od sat vremena, ali niko nije hteo!

To veče je general Perišić u Skupštini grada odigrao dobru ulogu. Dobijemo informaciju da Vojska kreće na Beograd, znate kad su upalili tenkove i krenuli u grad. Žika Anđelković dođe kod njega da ga zamoli da krene na Banjicu i zaustavi Vojsku, stane mirno, i pita ga: „Generale, jeste kadri?", a Perišić u istom stavu odgovara: „Jesam!" „Jeste li spremni na žrtvu?" Perišić odgovora: „Jesam!" Tada general doda da nema živu silu da odradi zadatak. Žika mu daje dvojicu za pratnju i Perišić s njima pravac kasarna i zaustavi tenkove!

Pamtim da je glumac Bane Vidaković stalno s terase vikao: „Beograđani, Beograđanke!" samo da sačuva ljude na ulicama. Znam da sam jedva čekao da vidim sunce.

Tada sam video koliko je lepo jutro u Beogradu. Tada sam znao da je gotovo! Stvarno gotovo!

U Skupštini grada tog 5. oktobra nije bio nijedan mafijaš, mislim na one iz Surčina i Zemuna. Ne, oni su čekali kod svojih kuća ko će da pobedi, ali smo imali s njima dogovor da se ne mešaju. Ko je to s njima dogovorio, ne znam, Zoran u većini, ali i Čeda, zato što se u tom trenutku kada Zoran nije mogao da bude na sto strana našao tu da pomogne. Da sam ja bio sa Zoranom, i ja bih pregovarao s mafijašima. Ima Čeda svoje mane i prljavštine, ali mu se mnoge stvari greškom stavlja na teret.

Nije tu bilo nikakvog dila, kao vi nas pustite, a mi vas oslobodimo svega. Pričaju da smo im garantovali zaštitu od Haga, a 2000. godine tema Haga nije ni postojala! Lako je sada pričati o tome, ali drugo je vreme bilo onda. Komplikovano je to. Problemi s mafijašima su došli kasnije, kad je vlast formirana.

Pamtim, jednom u Vladi Srbije, daleko pre pobune JSO-a, sedimo nas trojica sa Zoranom i čekamo da dođu Legija i Čume, prete da će sve da nas pobiju! Nešto su se pokačili sa Zoranom! Tada nam Guri iz policije kaže da ne može da motiviše policiju da razbije ovu grupu i da nema takvu silu! Jednostavno, policija nam nije verovala da smo ozbiljni. Šta da radimo, pištolj ispod miške i čekamo ih! Prvo dolazi Čume, priča nešto, potom Zvezdan Jovanović i njegovi, idu na krov vlade za snajperima i onda dolazi Legija. I pravo u kabinet kod Zorana. Posle pola sata izlazi i bez reči odlaze svi! Šta da radiš.

s2

Tek kad su ubili Zorana, policija je poverovala da smo ozbiljna vlast!

Za mene se 5. oktobar završio 12. marta, kad su ga ubili. Tad su nas ubili! Sve su nas ubili. Tog dana se sećam još bolje. Utrčavam u Vladu a tamo - Čović, Kraford (britanski ambasador) i Krga. Ne mogu ništa da tvrdim, ali mi nos govori da nešto nije normalno. Znam da je haos. Nemam dokaze, možda bez veze i pričam ovo, ali je nama bilo važno samo da se pojavi naš „očuh". Đinđić nam je bio „tata", a Milo Đukanović „očuh". I kad je on došao, bilo nam je lakše. Znaš kad uđe s onom njegovom mirnom facom, jedva govori, ali znaš da su stvari pod kontrolom.

Čeda nije bio tu, bio je u Italiji. Čanak je tu odigrao veliku ulogu, stvarno je sredio da ne bude haos. Politički je sve kontrolisao. I Živković, kada je ušao u kabinet. Bio je svestan. Dugovao je to Zoranu i bio je fer više nego iko drugi. Nije hteo da koristi mrtvog Zorana za političku promociju. A trebao je...

Kad sada razmislim o svemu, mislim da zaista treba da slavimo 5. oktobar. I pored toga što su mnogi od učesnika s minornim ulogama odmah počeli da lažu i izmišljaju kako su sa Zoranom sve izgurali. Svi su toliko lagali da sam počeo da zaboravljam šta se stvarno dogodilo. Šta je istina. A možda to i nije bitno!

Treba da slavimo taj dan kada je, ma kako to patetično zvučalo, narod i svi mi zajedno, pokazao da u nama postoji kapacitet da napravimo nešto veliko, nešto dobro, nešto ispravno! Nažalost, 5, oktobar je pokazao i da srpska elita u većini slučajeva nije znala ni umela da iskoristi taj kapacitet naroda i kanališe ga u nekom dobrom pravcu.

Ne treba glorifikovati našu ulogu u 5. oktobru. Mi smo samo pokušali da preduhitrimo događaje, da budemo spremni na svaku situaciju, da predvidimo njihove poteze. U tome smo i uspeli. Ali, i oni su bili toliko truli da im nije mnogo trebalo da se sami uruše. Kukavice su to! Ja nikada ne bih svog šefa ostavio!

MISTERIJA VOJISLAV ŠEŠELJ

Za mene je ubedljivo najveća misterija Vojislav Šešelj. Verovali ili ne, ali on je jedini znao istinu o maloj grupici s početka teksta koja je, skrivena daleko od javnosti, bila uz Zorana. Njih niko ni u DS-u nije znao, ali Šešelj jeste! Do dana današnjeg nisam uspeo da saznam kako, kako je znao za nas! Čak je i jednom govorio o tome kao o tajni skrivenoj u Parking servisu.

Neveroatne su to stvari.

Ptica trkacica konacno nastradala!

Da li vam je dosadilo da PticaTrkacica uvek bude brza od mudrog i tako upornog Pere Kojota? Da li je konacno sazreo trenutak da se ispuni kosmicka pravda i pobedi - logika?! Ne znam sta vi mislite o tome, ali jedan umetnik je odlucio da stvar, ocigledno, izgura do kraja...

Elem, generacije klinaca koje uživaju u crtaćima uvek su se pitale - kako to da Tom nikada ne stigne Džerija, nijedan genijalni plan Pere Kojota Super Genija nikada ne uspe?

Britanski umetnik Džejms Koti sada daje odgovor, odnosno prikazuje kako bi izgledalo kada bi "zli" crtani likovi konačno došli glave "dobrim" likovima!

EPILOG: Slatka ptičica Tviti završila je u piti, Patak Dača unakazio Duška Dugouška, a Pticu Trkačicu je, nakon decenija jurnjave, spljoštio ogromni teg. Džerija je Tom prebio maljem, ali ni on se nije bolje proveo - u finalu crtanog "lanca ishrane", mačka je pojeo buldog.

NESTO I O AUTORU: Dzejms Koti (51) poznat je kao član benda The KLF, osnivač The Orb i čovek koji je zapalio milion funti.

Na slici: Dzejms Koti sa sinom Harijem

IZLOZBA - SAMO ZA DORASLE! Izložbu "krvavih" crtaća Koti je uradio zajedno sa svojim sinom Harijem (15). Londonska galerija "Akvarijum" već je istakla znak koji upozorava roditelje da ne uvode decu na izložbu!

Google Chrome: Saveti da izvučete maksimum

Google Chrome ima nekoliko prednosti pred konkurencijom iako je još u ranoj razvojnoj fazi. Krajnje jednostavno, asketsko okruženje garantuje maksimalnu jednostavnost upotrebe; možda vam prva reakcija bude “a gde je ovde ova i ona funkcija”, ali ubrzo ćete otkriti da se većina njih nalazi tačno tamo gde ih očekujete, te da ne nedostaje ništa bitno. Evo i nekoliko saveta kako da iz novog internet poreglednika izvučete maksimum.

- Desnim klikom na tipku za povratak na prethodnu stranicu ili tipku za prelazak na sledeću dobija se popis stranica koje je Chrome otvorio.

- Greškom zatvoreni tab se može ponovo otvoriti tačno na stranici koja je u njemu bila otvorena. Dovoljno je pritisnuti tipke Ctrl+ Shift+T.

- Kada ukucate „?“ u prozor gde se upisuje veb adresa otvara se predefinisan search box, nakon „?“ potrebno je samo da unesete pojam koji želite da pretražujete.

- Pretvaranje jedinica iz američkog ili britanskog sistema u metrički radi se jednostavnim ukucavanjem onoga što želite da preračunate u prozoru gde se upisuje adresa, npr: 5 inces to cm i Google će obaviti konverziju i prikazati rezultat.

- Prostori za komentare na većini veb stranica nisu veliki, a pisanje dužeg komentara skriva početak teksta. Chrome nudi mogućnost povećanja okvira za tekst povlačenjem miša uz donju desnu ivicu okvira.

- Kada poželite da otvorite neki tab u novom prozoru, nema potrebe za ponovnim otvaranjem stranice, dovoljno je da drag and drop metodom izvučete tab iz niza i biće u zasebnom prozoru.

- Datoteku preuzetu s interneta moguće je smestiti bilo gde na računar takođe drag and drop metodom.
Dodavanje novih pretraživača u Chrome je veoma jednostavno. Dovoljno je da jednom uradite pretraživanje u željenom pretraživaču, pa kad vam zatreba, samo počnete da pišete njegov URL, pa će se pojaviti poruka za pokretanje tog pretraživača.

- U prostoru za upisivanje veb adrese biće prostor za pretraživanje željenim pretraživačem.

Pogledajte i: Google Chrome (download) - novi Internet browser

Natasa Bekvalac peva Dači

Natasa Bekvalac ce na novom albumu, koji bi trebao da bude objavljen do Nove godine, otpevati i pesmu ciji je radni naziv "Ljubav, vera, nada" ciji je autor Dragan Brajevic Braja fasciniran njenom ogromna ljubavlju prema Danilu Ikodinoviću koja je mnogo doprinela njegovom oporavku nakon nesreće

Čuveni kompozitor i tekstopisac, inače kum Nataše i Dače, kaže da ovu pesmu piše veoma pažljivo već desetak dana i da vodi računa o svakoj reči.
Za „Blic“ je pristao da otkrije deo refrena:
„Dođu dani kada shvatiš da je život samo tren, cenu gordosti da platiš svojim bolom zarobljen, dođu dani kada vidiš da ćeš sve izgubiti, da je važno samo ono što se ne da kupiti…“
- Ovo je radna verzija, iz dana u dan menjam tekst tražeći najbolje rešenje i neću odustati dok ne budem potpuno zadovoljan. Pišem je baš od srca. Ne želim da budem direktan i da pojednostavim stvari. Svako od nas ima neku svoju muku i želim da se što više ljudi prepozna u ovim stihovima, da pesma o Nataši i Dači bude što univerzalnija - priča Braja i ističe kako je popularna pevačica, koju su mnogi doživljavali kao neozbiljnu klinku, veoma sazrela nakon svega što se desilo.
- Nataša je jaka i prava žena. Mnogo se promenila i sazrela od prošlog albuma. Postala je supruga, majka, i ova nesreća ju je očvrsla, tako da će nove pesme biti mnogo zrelije i ozbiljnije - ističe Brajević.

Pogledajte i: Danilo Daca Ikodinovic - oporavak

Internet pretice televiziju u Srbiji?!

Istraživanje agencije Strategic Marketing pokazalo je da je televizijski program sve je manje atraktivan mladima, zbog čega slobodno vreme provode na Internetu

Mladi od 15 do 25 godina najmanje tri puta nedeljno koriste kompjutere, mobilne telefone i Internet. Za prikupljanje informacija 88 odsto ispitanika koristi televiziju, preko dnevne štampe informiše se šest odsto, dok po tri odsto ispitanika u tu svrhu koristi radio ili Internet", rekla je rekla je na konferenciji za novinare Jasna Milošević Djordjević iz Strategic Marketinga.

Istraživanje je obuhvatilo kvantitativnu anketu na reprezentativnom uzorku populacije u Srbiji, starije od 15 godina i kvalitativne podatke sa šest fokus grupa održanih u Beogradu, Novom Sadu i Nišu.
Pokazalo se da čak 89 odsto ispitanika televiziju gleda svaki dan, a da tek 37 odsto njih svaki dan sluša radio, koji je prema mišljenju mladih zastareli mediji. Dnevne novine svakodnevno čita 34 odsto gradjana, medju kojima najviše visoko obrazovna muška populacija koja živi u Beogradu i u ostalim urbanim sredinama.
Mladi bi voleli da u dnevnim novinama i magazinima manje bude političkih tema, a više informacija o gradskim dešavanjima, humora, saveta, priča o poznatim ličnostima...
Istraživanja su pokazala i da 30 odsto populacije u Srbiji, starije od 15 godina, koristi Internet, da ga 15 odsto njih koristi svakodnevno, kao i da su to najpre najmladji stanovnici gradova i urbanih sredina.
U svom stanu čak 82 odsto populacije ima pristup Internetu, dok na poslu, školi i fakultetu pristup ima 54 odsto gradjana.
Internet se najčešće koristi za slanje i primanje pošte (60 odsto ispitanika), pretraživanje informacija (58 odsto), preuzimanje muzike (49 odsto), razgovor na četovima (33 odsto), dok samo osam odsto gradjana Internet koristi za plaćanje.
Društvene, socijalne internet mreže, na kojima se povezuju sa svojim prijateljima koristi 31 odsto ispitanika, a najpopularniji sajtovi medju mladima su Facebook i MySpace.
"Mladi smatraju da će spajanjem Interneta i mobilnih telefona u jedan svima dostupan komunikacioni kanal protok informacija biti brži, ali i da će to uticati na otudjenost izmedju ljudi", zaključila je Dordjevićeva.
Istraživanje "Mediji i nove tehnologije medju mladima u Srbiji" naručila je nevladine organizacije IREX, a projekat je finansijski podržala Američka agencija za medjunarodni razvoj (USAID).